Slobodna Lika - Regionalni Portal Ličko Senjske županije - Gospić, Ogulin, Senj



GOSPIĆ: Predstavljen vodič za ulagače u poslovne zone

23.02.2010 12:03:47

LIČKO-SENJSKA ŽUPANIJA i Razvojna agencija Ličko-senjske županije - LIRAu suradnji s PROGRAMOM UJEDINJENIH NARODA ZA RAZVOJ (UNDP) U HRVATSKOJ danas su u Gospiću svečano predstavili VODIČA ZA ULAGAČE U PODUZETNIČKE ZONE U LIČKO-SENJSKOJ ŽUPANIJI.

Na predstavljanju se bili nazočni Ivana Laginja, UNDP, Područni ured Zadar, Tihana Kraljić, ravnateljica Uprave za malo gospodarstvo MINGORP-a Tomislav Kovačević, predsjednik Uprave HAMAG.a, Sani Ljubunčić, ravnatelj APIU, Milan Jurković, župan Ličko-senjske županije.

Vodič je prezentirala Ana Rukavina-Stilinović, pročenice Upravnog odjela za gospodarstvo Ličko-senjske županije, kao primjer uspješne izgradnje zone: Poduzetnička zona Otočac govorio je gradonačelnik Grada Otočca Mario Barković. Zadovoljstvo predastavljanjem vodiča nije krio ličko-senjski župan Milan Jurković, koji je istakao kako poslovne zone u županiji počimaju biti pokretači gospodarskog razvoja. Na predstavljanju vodiča došli su i načelnici ličkih općina koji su sa zanimanjem pratili prezentaciju.

Vodič za ulagače u poduzetničke zone u Ličko-senjskoj županiji izrađen je u okviru provedbe Plana razvoja poduzetničkih zona na području Ličko-senjske županije 2008.-2012. godine u sklopu koje je u srpnju 2009. godine između UNDP-a i Razvojne agencije Ličko-senjske županije – LIRA-e potpisan Sporazum o provedbi projekta „Edukacija o upravljanju poslovnim zonama i promicanje poduzetničkih zona u Ličko-senjskoj županiji“ čija provedba je financirana iz UN-ovog Fonda za ostvarivanje Milenijskih ciljeva razvoja.

Izgradnjom poduzetničkih zona Ličko-senjska županija u suradnji s gradovima i općinama na svom području nastoji stimulirati razvoj proizvodnih djelatnosti i korištenje lokalnih potencijala u funkciji razvoja gospodarstva.


www.slobodnalika.com, VIDI SLIKE




www.slobodnalika.com

Zadnji komentari
  • 24.02.2010. 13:47
    Ma glavno da je tu pročelnik do pročelnikovog načelnika koji ima zamjenicu od donačelnikove tajnice te sa osvrtom na referentovog dozamjenika koji je inače ujak čistačici podžupanovog domara.... Jesam li ja jedini kojem se čini da ovdje nitko ništa ne radi nego se samo rasipaju sa proračunskim novcima????????
  • 24.02.2010. 10:01
    Nije ni čudo što je država u totalnom raspadu, kada ima ovakve ulagače i ove kretene što vode Ličko senjsku županiju.
  • Pogledaj sve komentare...

Povezani sadržaji...

Pretraži slobodnalika.com Pošalji prijatelju