Danas, 08. rujna Crkva slavi blagdan rođenja BDM ili Malu Gospu. Marijino rođenje je pretkazano i naviješteno u Starom zavjetu. Mariju je porodila njezina majka, sveta Ana oko 20. godine prije Krista. Očuvana je od svake mrlje istočnoga grijeha od trenutka svoga bezgrešnog začeća.
Župna crkva u Buniću je posvećena Maloj Gospi. Tako je tamo danas u 17 sati služena sveta misa koju je u koncelebraciji vlč. Luke Blaževića i vlč. Stipe Zebe predvodio župnik Drežnika i Vaganca, vlč. Mile Šajfar. Vlč. Šajfar je u svojoj propovijedi istaknuo:
"Kako danas slavimo blagdan one koja je svijetu podarila Spasitelja, one kojoj je starac Šimun rekao kako će joj i samoj mač probosti dušu! Mi se danas trebamo čuvati suvremenog mača koji ide protiv Hrvatske!"
Na svetoj misi sudjelovali su brojni hodočasnici iz Korenice, Ličkog Osika, Podlapače, Gospića i Bunića. Nakon svete mise uz glazbu zaigralo se i kolo.
Vidi slikeZa Slobodnu liku M.Grgurić
www.slobodnalika.com
Komentari
09.09.2010. 14:30
Gospodo političari dali ste se ikada zapitali odkud katolička crkva u sred "pravoslavnog" sela.Kad to saznate onda uz pomoć dični povjesničara koji nesmiju progovoriti saznajte isto o Udbini,Gračacu,Borićevcu i drugim mjestima.Pokušajte nagovoriti protjerane obitelji od 1941-1946 da sudskim putem traže povrat imovine od onih koji danas traže obnovu onoga što su sami rušili do 1993.
Dodaj komentar
Komentiranje sadržaja na portalu slobodnalika.com omogućeno je samo registriranim korisnicima.
Ako si već registriran,
ulogiraj se ovdje, ako nisi,
klikni ovdje za registraciju.
Osim komentiranja kao registrirani korisnici dobivate i prava za :
- Pristup forumu
- Upis besplatnih oglasa
- Dodavanje unosa u žute stranice
- Te možete komunicirati i družiti se sa ostalim članovima portala
- ...